Dzień dyni w Stokrotce, czyli 4 w 1

Długo zapamiętamy dzień 7 listopada. Ktoś spyta dlaczego? To był jeden z najfajniejszych dni, ponieważ gościliśmy rodziców na zajęciach w dniu otwartym, w którym realizowaliśmy projekt edukacyjny Kolorowe dni, w którym była super zabawa także z okazji Dnia dyni i realizowaliśmy mały projekt Super drużyna to rodzina:))
Na początku dzieci utrwalały kolory, segregując cukiereczki, ćwiczyły paluszki dzięki rwaniu karteczki… Przywitały rodziców piosenką w wersji angielskiej "Hello, hello…" oraz odważyły się pojechać razem z Gawronem Grzesiem do Krainy dyni, która w magiczny sposób zmieniła nasze przedszkole. Dzieci mogły w tym dniu wykonać wspólną pracę plastyczną metodą wydzieranki oraz spróbować swoich sił, podnosząc największą z dyń. Po zmaganiach sportowo- plastyczno-matematycznych nadszedł czas na degustację przetworów z dyni przygotowanych przez rodziców: babeczki dyniowe, placuszki dyniowe, chałka dyniowa, dżem … pestki.
Serdeczne podziękowanie mamusiom za przygotowanie poczęstunku i wspólne zabawy.
Myślę, że miło spędziliśmy wspólnie wtorkowy dzień.

Anna Małecka, wychowawca 3/4latków