Wspominamy pasowanie na ucznia

Dnia 18 października 2017 r. cała brać uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej. Zjawili się również rodzice. Wszystko to za sprawą gromadki uczniów z klasy I. Tego dnia postanowili wziąć ślub ze Szkołą. Po odśpiewaniu hymnu do akcji wkroczyły pierwszaki. Pięknie, z wielkim przejęciem zatańczyły układ  do melodii poloneza. Potem wykazały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zdały również „egzamin”, który przeprowadziły uczennice z klasy VII. Nastąpił moment pasowania. Dzieci z klasy I, przejęte powagą chwili, uroczyście ślubowały swoją gotowość do podjęcia się zadań ucznia, do godnego reprezentowania Szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego ucznia olbrzymim ołówkiem. Ciężar przyszłych obowiązków uczniowskich i ołówka wytrzymali wszyscy. „Świeżo upieczeni” uczniowie otrzymali upominki od kolegów z klasy II, prezenty od rodziców (dofinansowane przez Radę Rodziców) i życzenia od całej społeczności szkolnej. Potem pierwszaki razem z rodzicami udały się do klasy na słodki poczęstunek.

co z dumą wspomina wychowawczyni:
Daria Oryńczak