„Jesienne recytowanie” za nami

30 października odbyła się II edycja szkolnego konkursu recytatorskiego klas I-III, pod hasłem „Jesienne recytowanie”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkoły w Srokowie i filii w Solance, którzy wcześniej przeszli przez eliminacje klasowe, razem 18 osób.

Zmagania uczestników oceniała komisja, w składzie: p.Lucyna Żeliszczak, p.Michalina Lis, p.Maria Gackiewicz. Wszystkie dzieci starały się jak najpiękniej wyrecytować wybrane wiersze o tematyce jesiennej, czym niezaprzeczalnie poprawiły humory słuchaczom i przypomniały, jak piękna potrafi być jesień (w przeciwieństwie do panującej aury). Komisja oceniała przede wszystkim interpretacje, sposób recytowania i zgodność tematyki utworu z tytułem konkursu. Ostatecznie przyznano nagrody w trzech kategoriach.

W kategorii klas I:
miejsce 1- Nikola Sapela (SP Srokowo)
miejsce 2- Anita Król (SP Srokowo)
miejsce 3- Grzegorz Łastówka (SP Srokowo)

W kategorii klas II:
miejsce 1- Gabriela Kowalska (SP Solanka)
miejsce 2- Lena Chociełowska (SP Srokowo)
miejsce 3- Alan Ślubowski (SP Srokowo)

W kategorii klas III:
miejsce 1- Mikołaj Kuśmierczuk (SP Srokowo)
miejsce 2- Katarzyna Adakimowicz i Klaudia Kuszmider (SP Solanka)
miejsce 3- Alan Huk i Wiktoria Skiberys (SP Srokowo)

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Srokowie i Radę Rodziców filii w Solance.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy sponsorom i komisji konkursowej, a także rodzicom i wychowawcom, którzy brali czynny udział w przygotowaniu dzieci do konkursu.

Agnieszka Święta-Łastówka
Agnieszka Pelc