Laura Łącz w Srokowie

19 października w Szkole Podstawowej w Srokowie  gościła pani Laura Łącz –  aktorka teatralna i filmowa. Spotkanie z uczniami i nauczycielami odbyło się w sali gimnastycznej. Znana dzieciom aktorka opowiadała o swojej pracy zawodowej i książkach, które pisze dla dzieci.
Na początku spotkania pani Laura opowiedziała nam o swoim życiu i tajnikach pracy w teatrze. Teatr jest jej wielką pasją, gdyż od najmłodszych lat była z nim bardzo związana. Mieliśmy okazję poznać jej talent aktorski: śpiewała swoje ulubione piosenki, później zaprosiła nas w świat dziecięcej poezji: deklamowała wiersze, a także przeczytała  opowiadanie ze swojej książki „Bajki i wiersze na cztery pory roku” pt. „Polasia i Kolasia”. Wspólnie recytowaliśmy wiersze  Brzechwy i Tuwima. Spotkanie dostarczyło nam wielu emocji. Na pamiątkę tej miłej wizyty mogliśmy nabyć książeczki z imienną dedykacją od autorki. Wielką atrakcja dla dzieci były autografy autorki.

Anna Boroch