Wizyta w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie

18 października uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie należącego do Koła Łowieckiego „Kaczor”.  Był piękny , słoneczny dzień. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Gierłoży, udaliśmy się na półtoragodzinny spacer po lesie. Pod czujnym okiem Pana Marka obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące  wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy zwyczaje łowieckie, warstwową budowę lasu. udało się usłyszeć śpiew ptaków, a nawet zobaczyć jelenia.   Zmęczeni dotarliśmy do Kwiedziny, gdzie mieliśmy możliwość  obejrzenia filmu pt. „ Gruba zwierzyna łowna”. Dzięki  niemu poznaliśmy gatunki zwierząt , na które można polować  i te, które  są  pod ochroną. Świetnie bawiliśmy się podczas zagadek „Odgłosy zwierząt”, daliśmy radę,chociaż były podchwytliwe. Na koniec czekała na nas niespodzianka, a było to pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Pogoda i humor nam dopisywały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Wesołe miny na zdjęciach świadczą o tym, że wycieczka była udana.  Z pewnością ją powtórzymy.

Podziękowania Kołu Łowieckiemu „Kaczor” a w szczególności:
Panu Markowi  Kłokowi  za ciekawie przeprowadzone zajęcia, za ciekawostki  i za cenne wskazówki
Panu Łukaszowi Bieńkowi za obsługę techniczną i zagadki
Panu Ryszardowi Obolewiczowi za ognisko i pyszne kiełbaski