Wycieczka do Szkółki Leśnej w Srokowie

W poniedziałek 16 października odbyła się wycieczka uczniów klas II i III B do Szkółki Leśnej w Srokowie. Odbyły się tam zajęcia w terenie, które dały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Pod czujnym okiem pani z Nadleśnictwa Srokowo dzieci zwiedziły szkółkę leśną, poznały czynności związane z pracą w szkole leśnej. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew z wykorzystaniem tablic edukacyjnych. Oglądały różne budki lęgowe dla ptaków i starały się odgadnąć, jakie ptaki w nich zamieszkują. Pogoda w tym dniu bardzo nam dopisała, więc dzieci z ochotą spacerowały i bawiły się wśród otaczającej nas przyrody. Zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy do szkoły.
Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci,a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji. Podczas naszej wycieczki obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, dostrzegając jej piękno. Wtedy jeszcze mocniej poczuliśmy potrzebę dbania o nią. Na łonie przyrody można odpocząć, zapomnieć o kłopotach, dokonać ciekawych obserwacji.
                                                                                                                   Anna Boroch – wychowawca kl III b
                                                                                                                     Irena Drabyk – wychowawca kl II