Dzień Nauczyciela

W piątek 13 października w Szkole Podstawowej w  Srokowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Papieskiego.  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:Pan Franciszek Andruszkiewicz-Wójt Gminy Srokowo, proboszcz parafii prałat Kazimierz Sewostianik, sekretarz Gminy Małgorzata Chociełowska, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Milena Połubińska, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów, którzy tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Do życzeń dołączyli się również najmłodsi, umilając występ piosenkami i wierszykami. Młodzi artyści swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.

Uczniowie zaprezentowali także okolicznościowy program z okazji Dnia Papieskiego, aby oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II – wspaniałemu nauczycielowi i wychowawcy. Tę wzruszającą uroczystość przygotowali:  ks.Adrian Dynda i pani Małgorzata Kowalska. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom, zaproszonym gościom i pracownikom szkoły drobne upominki. Program artystyczny we współpracy przygotowały: Krystyna Ślubowska, Dorota Oryńczak, Daria Oryńczak, Aneta Milewska, Irena Drabyk, Karolina Andruszkiewicz, Ewa Kozłowska. Dekorację, zaproszenia  i drobne upominki  wykonały:  Maria Gackiewicz , Karolina Senio i Irena Drabyk. Nad nagłośnieniem uroczystości czuwał  Piotr Łastówka.